
Norint turėti gražius ir sveikus plaukus, tinkama jų priežiūra yra pagrindinė sąlyga: reguliarus galiukų kirpimas, tinkamų šampūnų ir kondicionierių naudojimas, plaukų drėkinimas kaukėmis ir lepinimas kitomis procedūromis. Kadangi plaukai yra labai lengvai pažeidžiami dažymų, cheminių šukavimų ir kitų aplinkos veiksnių, kiekviena moteris turėtų skirti jiems pakankamai dėmesio, o tai reiškia ir domėjimąsi savo tipo plaukais. Todėl šiame straipsnyje pakalbėsime apie garbanotus plaukus: jų priežiūrą ir kirpimą.
Pirmiausiai derėtų pasakyti, kad garbanotų plaukų kirpimas šiek tiek skiriasi nuo tiesių plaukų kirpimo. Pavyzdžiui, garbanoti plaukai dažniausiai kerpami, kai plaukai yra išdžiūvę. Kodėl? Kai garbanoti plaukai yra šlapi, juos kirpti itin sunku, kadangi jie išsitiesina ir neįmanoma matyti kiekvienos garbanos. O skirtingos garbanos gali turėti netgi skirtingą garbanotumo lygį, todėl gali būti reikalingi skirtingi kirpimai. Garbanotų plaukų, skirtingai nei tiesių, nereikėtų kirpti visų iš karto vienodai tiesia linija – kiekviena garbana turi būti kerpama atskirai.
Garbanoti plaukai yra susisukę į skirtingo garbanotumo spirales, todėl vizualiai atrodo trumpesni nei yra iš tiesų. Jei darysite kirpimą šlapiems garbanotiems plaukams, yra rizika, kad nukirpsite juos per trumpai. Be to, tokio tipo plaukai pasižymi didesniu tankumu, kurį labai sunku įvertinti, kai jie šlapi – tada sruogos tiesiog sulimpa tarpusavyje.
Tiek ilgų, tiek trumpų garbanotų plaukų kirpimas arba galiukų trumpinimas turėtų būti atliekamas dažnai, paprastai dažniau nei kitų tipų plaukų kirpimas. Garbanoti plaukai, dėl savo savybės suktis, linkę labiau lūžinėti ir skilinėti. Išorinio plauko sluoksnio lūžinėjimas leidžia pasišalinti drėgmei, todėl patys plaukai išsausėja. Dažnas garbanotų plaukų kirpimas ir galiukų trumpinimas padeda atsikratyti išsišakojusių galiukų. Tai patariama daryti kas 6-8 savaites, o jei garbanos pradeda veltis – ir dažniau.
Jeigu turite garbanotus plaukus, patariame lankytis tame pačiame grožio salone ir pas tą patį plaukų stilistą. Kadangi garbanotus plaukus kirpti yra sunkiau nei tiesius, lankydamiesi toje pačioje vietoje galėsite būti tikri, kad plaukai bus kerpami tinkamai. Konkretus plaukų stilistas, kadangi jau ne pirmą kartą dirba su jūsų plaukais, žino jų struktūrą ir kaip juos kirpti. Jeigu ieškote, kur profesionaliai atliekami garbanotų plaukų kirpimai Vilniuje, apsilankykite grožio namuose „Sfinksas” – mūsų profesionalūs plaukų stilistai pasiruošę jums padėti!
Kaip prižiūrėti garbanotus plaukus?
Garbanotų plaukų priežiūra gali būti gana sunki. Šis plaukų tipas reikalauja kitokių metodų nei tiesūs plaukai. Žemiau pateikiame kelis garbanotų plaukų priežiūros patarimus:
- Plaukus plaukite tik tada, kai reikia. Per dažnai plaunant garbanotus plaukus, jie gali išsausėti, pasišiaušti, su jais tampa sunku susitvarkyti. Storų, garbanotų plaukų nereikia plauti kasdien ar net kas savaitę. Naudokite drėkinamąjį šampūną, skirtą garbanotiems plaukams. Jei paprastai plaukus formuojate geliais, aliejais ar kremais, galite naudoti giliai valantį šampūną. Norėdami išsaugoti plaukus tarp plovimų, maudydamiesi naudokite dušo kepuraitę;
- Drėkinkite plaukus. Kaip jau minėjome, garbanoti plaukai linkę sausėti. Todėl jiems reikia naudoti didesnį kiekį kondicionieriaus nei tiesiems plaukams. Labai svarbu, kad jis būtų tirštas ir sudėtyje turėtų tokių ingredientų kaip argano aliejus ir glicerinas. Papildomai rekomenduojama naudoti aliejuką arba serumą. Plaukų kaukės, kurios yra tepamos per visą ilgį, taip pat yra puikus sprendimas garbanotiems plaukams;
- Apsaugokite savo garbanas nuo saulės. Karštis ir žalingi saulės ultravioletiniai spinduliai gali dar labiau išsausinti garbanotus plaukus. Norėdami apsaugoti savo garbanas, prisidenkite galvą plačiakrašte skrybėle arba skarele, ieškokite šešėlio.